„Po ulewie w Łodzi. Woda to nie wróg. Jest nim zabetonowane miasto” – Gazeta Wyborcza, Magazyn Łódź, 18 maja 2018

W łódzkim dodatku magazynowym do Gazety Wyborczej z 18 maja 2018 r. ukazał się niezwykle ważny artykuł autorstwa Szymona Bujalskiego dotyczący skutków ulewy, która przeszła nad Łodzią 11 maja oraz zachodzących zmian klimatycznych i odpowiedzialnego gospodarowania wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej.

„Trwa liczenie strat po ostatniej ulewie. Choć będą milionowe, naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego przekonują, że woda nie jest zagrożeniem, lecz cennym zasobem. Miasta nie powinny więc nastawiać się na jak najszybsze odprowadzanie deszczówki, lecz na jej jak najlepsze zagospodarowanie. Korzyści – także finansowe – są ogromne.

Piątek, 11 maja. Około godz. 15 nad Łodzią przechodzi ogromna ulewa. Najintensywniejsza od dekady. Strażacy interweniują ponad 150 razy. Pomagają wydostać się z zalanego auta matce z 5-miesięcznym dzieckiem. Nie działa ponad 20 sygnalizacji, w tym na skrzyżowaniu marszałków i ul. Sienkiewicza. Woda zalewa tunel WZ, stoi na wielu ulicach – głównie w centrum i na Widzewie.”

Zachęcamy do przeczytania całego tekstu na stronie: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23410566,woda-nie-musi-byc-wrogiem.html.

Skip to content

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH