Fotorelacja z warsztatów edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi

Kolejne półkolonie i kolejne niesamowite warsztaty edukacyjne o wodzie za nami! Tym razem warsztaty odbyły się 1 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi. Pomimo panujących upałów frekwencja i dobre humory dopisały.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się przy tym niemała wiedzą i zaangażowaniem podczas przeróżnych eksperymentów. Dowiedziały się m.in. jaka część wody na naszej planecie to woda słodka zdatna do picia, jak woda krąży w przyrodzie, w jaki sposób można łapać lub zatrzymywać deszczówkę w miejscu opadu do późniejszego wykorzystania oraz co się dzieje z deszczem, gdy powierzchnia miasta jest zbyt uszczelniona.

Poza aspektami typowo przyrodniczymi i ekologicznymi, dzieci przeprowadziły kilka doświadczeń z pogranicza fizyki i chemii, obrazujących m.in. napięcie powierzchniowe, wyporność cieczy czy sposoby mieszania się różnych substancji z wodą.

Warsztaty mają na celu uświadomienie dzieciom jak bardzo potrzebna jest woda do życia, jak ją oszczędzać oraz dlaczego deszczówka to tak cenny i potrzebny zasób wody.

Kolejne warsztaty 6 w Szkole Podstawowej nr 199 w Łodzi – do zobaczenia!

Czym jest program edukacyjny „Zatrzymaj krople deszczu”?

Program edukacyjny „Zatrzymaj kroplę deszczu” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jego zadaniem jest szeroko pojęta edukacja w zakresie ekologicznego wykorzystania wód opadowych.
Plakat edukacyjny dla dzieci - "Zobacz jak ważny i potrzebny jest deszcz i jak można wykorzystać wodę deszczową"

Skip to content

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH