Warsztaty ekologiczne podczas półkolonii w Szkole Podstawowej nr 190 w Łodzi

Deszczówkowa edukacja na półkoloniach

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi, podobnie jak w latach poprzednich, półkolonie. W okresie ferii letnich, w 45 szkołach i placówkach oświatowych, realizowane będą zajęcia zamknięte dla dzieci.

Na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, w wybranych szkołach, zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne z zakresu zagospodarowania wody deszczowej oraz roli jaką woda odgrywa w naszym życiu i otaczającej nas przestrzeni.

26 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 190 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Łodzi. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje deszcz, dlaczego tak ważne jest oszczędzanie wody pitnej, w jaki sposób możemy gromadzić deszczówkę oraz do czego można ją wykorzystać.

Hasłem dnia, które towarzyszyło warsztatom było „WODA ZNACZY ŻYCIE”. W programie dnia przewidziano, m.in. gry edukacyjne i planszowe, kalambury, seans filmowy związany z wodą na naszej planecie, czy zabawy na świeżym powietrzu.

Dzieciom dużą przyjemność sprawiły również upominki przekazane przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Było wesoło i radośnie, a co najważniejsze nie było miejsca na nudę!

Skip to content

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH