Doświadczenie: obieg wody w przyrodzie – jak to działa?

Woda występująca w przyrodzie jest w nieustannym ruchu. Cząsteczki wody przemieszczając się pomiędzy wodami atmosferycznymi, powierzchniowymi i podziemnymi, zmieniają kilkakrotnie stany skupienia, a dzieje się tak za sprawą ciepła słonecznego.

Wczuj się w klimat i weź udział w badaniu ankietowym!

Czy zmiany klimatu mają wpływ na jakość życia w mieście? Które ze skutków zmian klimatu są najbardziej dotkliwe dla mieszkańców miast? W jaki sposób sobie z nimi radzić? Podziel się z nami swoją opinią!

Warsztaty ekologiczne podczas półkolonii w Szkole Podstawowej nr 190 w Łodzi

Deszczówkowa edukacja na półkoloniach

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi, podobnie jak w latach poprzednich, półkolonie. W okresie ferii letnich, w 45 szkołach i placówkach oświatowych, realizowane będą zajęcia zamknięte dla dzieci.

Woda jest zbyt cennym dobrem, aby uszczuplać jej zasoby i ja marnować – wywiad z Radosławem Łuczakiem, prezesem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Andrzej Grabowski: Panie prezesie, od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowe prawo wodne. Jakie są cele nowych regulacji? W kontekście wprowadzanych zmian mówi się często o „podatku od deszczu”. Czy powinniśmy się martwić, że czekają nas jakieś nowe opłaty?

Radosław Łuczak: Zacznijmy od tego, że zbyt wiele mówi się tylko o jakimś przymusie ze strony Unii Europejskiej – że musimy zmienić prawo wodne,

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH