Woda jest zbyt cennym dobrem, aby uszczuplać jej zasoby i ja marnować – wywiad z Radosławem Łuczakiem, prezesem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Andrzej Grabowski: Panie prezesie, od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowe prawo wodne. Jakie są cele nowych regulacji? W kontekście wprowadzanych zmian mówi się często o „podatku od deszczu”. Czy powinniśmy się martwić, że czekają nas jakieś nowe opłaty?

Radosław Łuczak: Zacznijmy od tego, że zbyt wiele mówi się tylko o jakimś przymusie ze strony Unii Europejskiej – że musimy zmienić prawo wodne,

Relacja z konferencji „Zrównoważone zarządzanie wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście adaptacji do zmian klimatu” [WIDEO]

26 marca 2018 r. odbyła się, zorganizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, konferencja dla przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, rad osiedli i spółdzielni mieszkaniowych, dotycząca zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście nowego Prawa wodnego, a także zachodzących zmian klimatycznych.

Akcja edukacyjna dla dzieci

Łódzka Spółka Infrastrukturalna, w ramach programu edukacyjnego „Zatrzymaj krople deszczu”, przygotowała dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym plakat edukacyjny promujący ekologiczne sposoby wykorzystania deszczówki.

XX Kongres WOD-KAN-EKO w Kielcach

W dniach 7-8 listopada br. w Kielcach odbył się XX Kongres WOD-KAN-EKO, w którym uczestniczyła również Łódzka Spółka Infrastrukturalna sp. z o.o. 

Wyniki konkursu plastycznego „Zaprojektuj okładkę zeszytu do przyrody”

W dniu 19 lipca 2017 r. obyło się posiedzenie jury konkursu plastycznego dla dzieci „Zaprojektuj okładkę zeszytu do przyrody”. Na konkurs wpłynęło 31 prac. 4 prace nie spełniały wymogów formalnych – 3 z podłódzkich szkół, jedna wpłynęła po terminie. Do konkursu zakwalifikowało się 27 prac.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH