Warsztaty ekologiczne podczas półkolonii w Szkole Podstawowej nr 190 w Łodzi

Deszczówkowa edukacja na półkoloniach

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi, podobnie jak w latach poprzednich, półkolonie. W okresie ferii letnich, w 45 szkołach i placówkach oświatowych, realizowane będą zajęcia zamknięte dla dzieci.

Na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, w wybranych szkołach, zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne z zakresu zagospodarowania wody deszczowej oraz roli jaką woda odgrywa w naszym życiu i otaczającej nas przestrzeni.

Woda jest zbyt cennym dobrem, aby uszczuplać jej zasoby i ja marnować – wywiad z Radosławem Łuczakiem, prezesem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Andrzej Grabowski: Panie prezesie, od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowe prawo wodne. Jakie są cele nowych regulacji? W kontekście wprowadzanych zmian mówi się często o „podatku od deszczu”. Czy powinniśmy się martwić, że czekają nas jakieś nowe opłaty?

Radosław Łuczak: Zacznijmy od tego, że zbyt wiele mówi się tylko o jakimś przymusie ze strony Unii Europejskiej – że musimy zmienić prawo wodne,

Relacja z konferencji „Zrównoważone zarządzanie wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście adaptacji do zmian klimatu” [WIDEO]

26 marca 2018 r. odbyła się, zorganizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, konferencja dla przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, rad osiedli i spółdzielni mieszkaniowych, dotycząca zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście nowego Prawa wodnego, a także zachodzących zmian klimatycznych.

Akcja edukacyjna dla dzieci

Łódzka Spółka Infrastrukturalna, w ramach programu edukacyjnego „Zatrzymaj krople deszczu”, przygotowała dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym plakat edukacyjny promujący ekologiczne sposoby wykorzystania deszczówki.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH